Dzień Ziemi 2021

kwi 21, 2021

W 2021 roku Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło: „Przywróć naszą Ziemię”

Dlaczego obchodzimy Dzień Ziemi?
Obchody rozpoczęto od pomysłu świętowania dnia ku czci Ziemi, ale także od koncepcji pokoju. To doskonała okazja do upublicznienia stanu naszej planety. Dzień Ziemi powinien być znacznie dłuższy niż jeden dzień. To musi być historyczny moment, kiedy obywatele świata powstają w ramach wspólnego wezwania do kreatywności, innowacji, ambicji i odwagi, których potrzebujemy, aby sprostać naszemu kryzysowi klimatycznemu i wykorzystać ogromne możliwości, jakie niesie przyszłość bezemisyjna.

Jak Dzień Ziemi pomaga środowisku?
Inicjatywa skupia się na zachęcaniu mieszkańców naszej planety do znaczących działań. Stara się również wpływać na różne obszary życia na Ziemi, takie jak: działania na rzecz klimatu, nauka i edukacja, ludzie i społeczności, ochrona i renowacja, tworzywa sztuczne i zanieczyszczenia. W każdym z tych zagadnień Dzień Ziemi podkreśla konkretne problemy, z którymi wszyscy musimy się zmierzyć. Efekt? Wiele sukcesów na przestrzeni lat, takich jak np.: posadzenie setek milionów drzew w 32 krajach, rozpoczęcie Wielkiego Globalnego Sprzątania czy organizacja największych wydarzeń ekologicznych związanych z wolnością słowa w historii świata. Nie ma wątpliwości, że Dzień Ziemi to realna pomoc dla środowiska.

Co mogę zrobić z okazji Dnia Ziemi?
Jak podaje oficjalna witryna Dnia Ziemi: „zmiana zaczyna się od działania”. Jeśli chcesz pomóc w ochronie naszej planety i środowiska, możesz podjąć działania, na przykład dołączając do corocznego globalnego sprzątania – ale najlepiej byłoby, gdybyś robił to regularnie, a nie tylko raz w roku. 22 kwietnia to jednak świetna okazja, aby zacząć i zachęcić innych do zrobienia tego samego.

„Ziemia to arcydzieło stworzenia!”

Dzień ziemi 2021 YouTube play

 

Accessibility Toolbar