Światowy Dzień Życzliwości (World Hello Day) został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, jako  wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę  między Izraelem a Egiptem. Konflikt byt dość poważny, zginęło tysiące żołnierzy i niewinnych cywilów, więc wielu ludzi zaczęło się obawiać, ze dojdzie do kolejnej, wielkiej wojny. Pomysł braci Briana zyskał wielu zwolenników, dziś World Hello Day obchodzone jest w ponad 180 krajach, zaś Polska do zabawy dołączyła się w 2006 roku. Wrocław był pierwszym miastem, który rozpoczął celebracje Światowy Dzień Życzliwości.  Święto ma wielu ambasadorów na całym świecie w tym laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.  W tym dniu na całym świecie organizowane są koncerty, akcje charytatywne oraz festyny.
           Głównym celem  jest zachęcanie do czynienia dobrych uczynków oraz promowanie życzliwości jak najlepszej formy kontaktu międzyludzkiego.
  W jaki sposób można świętować ten Dzień?  Życzliwość .to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach, jak choćby pamięć o bliskich osobach oraz troska o siebie i innych. Zawsze warto być życzliwym, bowiem proste gesty, zwykle mile słowo mogą odmienić czyjś dzień. Niewymuszona uprzejmość czasami może zdziałać więcej niż wielki, ale nieszczery gest.
          Życzliwość wiążę się z akceptacją siebie jako niepowtarzalnej jednostki, Która oprócz wad posiada wspaniale zalety. A nasze zalety są jak skarby, dzięki którym możemy czynić dobro. A kiedy możemy okazać Życzliwość? Życzliwość nie wymaga określonej lub specjalne, pory i nie zmusza nas do wymuszonych rytu.. sympatii. Nasze codzienne życie stwarza wiele sytuacjami, w których ważna jest nasza postawa oraz bezinteresowna życzliwość. Zwykle pozdrowienia skierowane do sąsiada lub okazana pomoc nieznajomej osobie sprawiają, my sami zaczynamy widzieć się w bardziej pozytywnym świetle. World Hello Day może być najlepszą okazją do zażegnana  jakiegoś konfliktu, Warto przy tym pamiętać, ze przyznanie się do błędu, powiedzenie przepraszam nie jest przejawem słabości, wręcz przeciwnie- znakiem sity pewności
           Większość osób pragnie, aby otoczenie traktowało ich z życzliwością oraz z sympatią. A według powszechnego powiedzenia, otrzymujemy w zamian to co .mi daliśmy. I nawet krótka życzliwa rozmowa potrafi zmienić nastawienie naszego rozmówcy, bojek stwierdziła Matka Teresa z Kalkuty: Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich działanie jest naprawdę wielkie.

Źródło: https://liblink.pl/haGFIRbcok  

 Poza tym w tym dniu obchodzony jest dzień Pracownika Socjalnego. Jest to święto nie tylko pracowników socjalnych, ale wszystkich pracowników służb społecznych. Dzień 21 listopada upamiętnia spotkanie w Charzykowach w 1989 roku podczas którego Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek i inni wyznaczyli nowy kierunek działań w pomocy społecznej.

W naszej szkole też obchodzimy Dzień Życzliwości. W tym roku trochę nietypowo, ale działamy…. 

Opowiemy o tym przy następnej okazji.

Accessibility Toolbar