W miniony weekend 26-27 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Patriotycznym Biegu Patrolowym z okazji 100-lecia Niepodległości. Wydarzenie miało miejsce w Puszczy Kampinoskiej.
Nasi uczniowie rozbili obozowisko, samodzielnie przygotowali kolację i wieczorem po zmierzchu wyruszyli w trasę. Ich zadaniem było odnalezienie 7 punktów kontrolnych i wykonanie różnych zadań. Sprawdzana była sprawność fizyczna, umiejętności topograficzne, pierwsza pomoc, wiedza historyczna i postawa obywatelska. W niektórych punktach musieli wykazać się wiedzą i sprytem, na innych pomysłowością i inwencją. Bieg zakończony był ogniskiem, śpiewami przy gitarze i wspólnymi opowieściami. Po starannym złożeniu obozowiska odwiedziliśmy jeszcze cmentarz w Palmirach i zwiedziliśmy Muzeum Pamięci. Miejsce to upamiętnia narodową tragedię oraz ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez Niemców w czasie II wojny światowej na terenie Puszczy Kampinoskiej.
Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, pełni optymizmu oraz bogatsi o nowe umiejętności i doświadczenia. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom.

FOTORELACJA

 

Accessibility Toolbar