Dnia 17 kwietnia 2018r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli VIA University College z Danii. Podczas spotkania nasi uczniowie oraz nauczyciele mogli zapoznać się  ze strategią rozwojową placówki edukacyjnej jaka jest stosowana w innych krajach Unii Europejskiej oraz o wymaganiach stawianych przez współczesnych konsumentów, którym powinni sprostać przyszli pracownicy kształceni w szkołach wyższych i nie tylko.

Wśród przedstawicieli uczelni byli także studenci z Polski studiujący w duńskiej uczelni, którzy z entuzjazmem opowiadali o życiu studenckim za granicą oraz z chęcią odpowiadali na pytania naszych uczniów. Miejmy nadzieję, iż taka wymiana doświadczeń przyczyni się w najbliższej przyszłości do dalszego pogłębiania współpracy pomiędzy naszymi placówkami edukacyjnymi. W szczególności liczymy na to, iż nasi uczniowie w związku z ich profilem zawodowym tzn, technicznym, dostrzegą w swoim dalszym rozwoju wymagania jakie stawia im nie tylko rynek polski, ale w dalszej perspektywie również europejski oraz światowy.

VIA University College jest to:

– największy duński uniwersytet nauk stosowanych

– Ponad 40 stopni programów, z których połowa jest w języku angielskim

– 19 000 studentów studiów dziennych

– 20 000 studentów w niepełnym wymiarze godzin uczestniczących w kształceniu ustawicznym

– 2100 pracowników

– 4 wydziały i szkoły: Wydział Edukacji i Nauk Społecznych,

Wydział Nauk o Zdrowiu, Wydział Kształcenia Ustawicznego,

oraz School of Business, Technology & Creative Industries

– 24 ośrodki badawczo-rozwojowe

– 8 kampusów w Centralnej Danii

 

Dziękujemy za wizytę naszym gościom i zapraszamy ponownie

 

Accessibility Toolbar