W tym roku po raz piąty obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Mediacji. Obchody najważniejszego święta pozasądowego rozwiązywania konfliktów, poprzedzone były serią seminariów, mini wykładów prowadzonych w klasach. Po tym uczniowie grupowo i indywidualnie wzięli udział w konkursie na plakat „Mediacja w naszych oczach” promujący sprawiedliwość naprawczą czyli mediacje. W dniu głównych obchodów (19.10.2017), mediatorzy rówieśniczy przygotowali symulację mediacji, którą zaprezentowali przed uczniami naszej szkoły. Po tym odbył się wielki turniej wiedzy o mediacji i mały konkurs z wiedzy o mediacji, w którym każdy mógł coś wygrać. Zaś mediatorzy rówieśniczy opowiadali o tym jak zdobyli niezbędne wykształcenie oraz o zaletach mediacji prowadzonych przez młode osoby.

Accessibility Toolbar