W dniach 23 – 30 maja 2017 w naszej szkole gościliśmy grupę siedmiorga uczniów wraz z dwoma nauczycielami z Niemiec. Wizyta ta odbyła się w ramach wymiany polsko-niemieckiej, między naszą szkołą a szkołą Philipp-Matthäus- Hahn-Schule w Nürtingen.
Celem tegorocznej wizyty sąsiadów zachodnich była „Europejska integracja młodzieży z uwzględnieniem kulturowych, historycznych i zawodowych elementów kształcenia”.
W ciągu tych kilku dni zwiedziliśmy ciekawe miejsca w Pruszkowie, m.in. Muzeum Dulag 121 i Galerię Figura Stalowych a także w Warszawie, m.in. Starówkę, Muzeum Żydów Polskich, Grób Nieznanego Żołnierza i Łazienki Królewskie.
Największą atrakcją był chyba jednak dwudniowy wyjazd na Mazury, gdzie zwiedziliśmy Świętą Lipkę, Reszel oraz Wilczy Szaniec. Wspólne spotkanie młodzieży polskiej i niemieckiej upływało w przyjaznej atmosferze, wśród pięknej mazurskiej przyrody, przy wspólnym ognisku z pieczeniem kiełbasek, pogawędkach czy rejsie statkiem po Mazurach.
W trakcie wymiany uczniowie niemieccy wraz z nauczycielami zwiedzili naszą szkołę, zapoznali się z kierunkami kształcenia w technikum i szkole zawodowej. Mieli także możliwość zwiedzenia salonu sprzedaży i serwisu KIA Motors w Nadarzynie (specjalne podziękowania dla pana inż. Michała Dzienio za udostępnienie obiektu).
Na pewno te kilka dni spędzone razem pozwoliły nam zbudować most przyjaźni polsko- niemieckiej między naszymi krajami. Tego życzył nam także pan Starosta Pruszkowa podczas naszej wizyty w Urzędzie Starostwa w Pruszkowie.
Chcemy serdecznie podziękować Starostwu Powiatowemu w Pruszkowie, Dyrekcji Szkoły oraz pani Urszuli Popławskiej z Biura Turystycznego za pomoc w zorganizowaniu tak fantastycznego spotkania. Z niecierpliwością czekamy na wyjazd do Niemiec w październiku.

W tym roku sąsiadów niemieckich gościli następujący uczniowie z naszego technikum:

1. Dominik Cegliński – 1DO
2.Tomasz Piątkowski – 1DO
3. Artur Bołoz – 2DO
4. Patryk Składowski – 2DO
5. Sebastian Warchoł – 2 DO
6. Andrzej Janus – 2ES
7.Arkadiusz Saliński – 2ES, 
a opiekę sprawowały Katarzyna Celmer i Dorota Polit

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Accessibility Toolbar