W dniu 21 kwietnia 2017r. Zespół Szkół nr 1 w Pruszkowie (reprezentowany przez klasę IID) wziął udział w II edycji Targów Budowlanych Building Solutions. Odbywających się w największym centrum wystawienniczym w Polsce – PTAK WARSAW EXPO.

Centralne Targi Budowlane Building Solutions to miejsce kompleksowej prezentacji całego rynku budowlanego. W targach brali udział producenci, dystrybutorzy, importerzy i usługodawcy z branży budowlanej. Oprócz wystawy odbywały się pokazy, spotkania i konferencje tematyczne.

W trakcie zwiedzania targów uczniowie mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą przedsiębiorstw z branży budowlanej, poznać nowości na rynku budowlanym oraz ciekawe zastosowania nowoczesnych materiałów budowlanych.

Prezentowane były rozwiązania BHP, systemy deskowań i rusztowań wiodących producentów, narzędzia oraz ciężkie maszyny budowlane.

Ponadto uczniowie mogli spotkać się z rówieśnikami z innych szkół i uczelni technicznych aby wymienić doświadczeniami, oraz zapoznać się z działalnością kół naukowych, między innymi KN Młodzi inżynierowie i KN Konstrukcji Metalowych Politechniki Warszawskiej.

Atrakcją były zawody Big Bau Masters – kolejna edycja widowiskowych zawodów operatorów maszyn budowlanych, oraz konkursy dla odwiedzających, w których również brali udział nasi uczniowie.

Accessibility Toolbar