W dniach 12-14 marca br. w naszej szkole odbywają się zajęcia z przedstawicielami Straży Miejskiej i Straży Pożarnej w Pruszkowie z zakresu edukacji przeciwpożarowej i ekologicznej w KM/P PSP. Są one realizowane z wykorzystaniem Mobilnych Symulatorów Zagrożeń Pożarowych i chociaż wyglądają jak domki dla lalek o ich funkcjonalność doskonale odzwierciedla realne zagrożenia.

Mobilny Symulatorów Zagrożeń Pożarowych to sprzęt, który w dynamiczny i realistyczny sposób prezentuje zagrożenia pożarowe i inne niebezpieczne zdarzenia, które mogą wystąpić w domu jednorodzinnym, tj: zwarcie instalacji elektrycznej, zatrucie czadem, pożar sadzy w kominie czy porażenie prądem. Symulator sterowany jest przez komputer i przedstawia efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym, które realnie oddają grozę sytuacji, pobudzając wyobraźnię widzów. Zainstalowane w domu kamery pozwalają w sposób wirtualny oraz bardzo realny, uczestniczyć odbiorcom w sytuacjach niebezpiecznych.

Dzięki symulatorowi zagrożeń uczniowie będą mogli w sposób nowoczesny i bardzo ciekawy poznać lub przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa.

Accessibility Toolbar