We wrześniu mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole uczniów oraz nauczycieli ze szkoły partnerskiej PMHS w Nuertingen (Niemcy). Ta wizyta była wyjątkowa, ponieważ swoją obecnością zaszczycił nasz również pan Wolf Hofmann – dyrektor szkoły partnerskiej. Czas spędzony razem obfitował w niezliczoną ilość niezapomnianych chwil. Uczniowie pogłębili przyjaźnie zawarte podczas wizyty w Niemczech w maju, nauczyciele mieli znów niesamowitą możliwość wymiany spostrzeżeń i pomysłów, a dyrektorzy obu szkół mogli wymienić się doświadczeniami związanymi z niełatwym zadaniem, jakim jest kierowanie szkołą średnią techniczną. Podczas wizyty w Polsce nasi goście wraz z gospodarzami zwiedzili naszą szkołę, brali udział w zajęciach lekcyjnych oraz szkoleniach, zwiedzili Pruszków i okolice, Warszawę, Kraków, kopalnie w Bochni, bawili się w parku rozrywki, integrowali się wspólnie grillując i uprawiając sport. Wspólny czas uświadomił wszystkim uczestnikom, że różnice, które nas dzielą, mogą być tym, co najbardziej nas łączy, bo różnorodność daję motywację do działania i jest źródłem innowacyjności.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym powyższy projekt jest ogromnym sukcesem: Dyrekcji, nauczycielom i uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom, Powiatowi Pruszkowskiemu, OSP Brwinów, OSP Moszna, oraz Muzeum Dulag 121.

Przypominamy także, że nasz projekt nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie finansowe PNWM (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży) oraz Powiatu Pruszkowskiego. Serdecznie dziękujemy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach projektu. Chętnych prosimy o kontakt z p. Joanną Sajkowską.

Relacja oraz feedback z wrześniowego spotkania:

Wymiana Niemiecka Relacja (1)

 

Zobacz także:

FACEBOOK [1]

FACEBOOK [2]

 

Accessibility Toolbar