W tym roku już po raz piąty zaprosiliśmy szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz szkoły polonijne z całego świata do wspólnego śpiewania hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11:11. Cieszymy się, że w obchody Narodowego Święta Niepodległości włączyło się tak wiele społeczności szkolnych, wyrażając w ten sposób swój patriotyzm i przywiązanie do symboli narodowych. Dziękujemy, że byliście z nami w tej wyjątkowej chwili. Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi relacjami ze śpiewania hymnu narodowego, które w mediach społecznościowych były udostępniane z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu.

Podsumowanie akcji 

10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 hymn narodowy wybrzmiał w blisko 20,5 tys. (20 434) szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całej Polsce. Do tegorocznej akcji przystąpiło ponad 4 mln uczniów (4 152 960) i blisko 400 tys. nauczycieli (396 495). 

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. Jesteśmy dumni z naszych społeczności szkolnych, które z ogromnym zaangażowaniem włączają się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. 

Szkoły polonijne 

Po raz kolejny do akcji przystąpiły także szkoły polonijne z całego świata. W tym roku było ich blisko o 100 więcej niż w ubiegłym (262). Łącznie otrzymaliśmy 359 zgłoszeń, w tym 231 ze szkół społecznych, 46 ze szkół przy placówkach dyplomatycznych i 82 ze szkół w systemie oświaty kraju zamieszkania.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-w-michalickim-zespole-szkol-ponadpodstawowych

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-2022–podsumowanie

szkoladohymnudyplom2022

 

 

 

Accessibility Toolbar