Wizyta w Remo-Car

lis 2, 2021

7.10.2021 uczniowie klasy 4ST odbyli spotkanie w siedzibie Remo-Car w Święcicach. Wysłuchali ciekawych informacji dotyczących sprzedaży i serwisu pojazdów oraz naczep, likwidacji szkód komunikacyjnych, funkcjonowania stacji kontroli pojazdów. Ponadto chłopcy dowiedzieli się w jaki sposób pracownicy REMO-CAR wywiązują się ze swojej obietnicy: Just drive i na czym polega kompleksowa obsługa firm z branży Transport-Spedycja-Logistyka.

Przyszli mechanicy mogli zobaczyć, jak wygląda autoryzowany serwis pojazdów i naczep (Man oraz Iveco),oraz jak funkcjonuje specjalistyczne centrum napraw układów wtryskowych firmy Bosch. Takich spotkań nie zastąpią najlepsze zajęcia w szkolnej ławie.

Korzyści lekcji poza klasą to niewątpliwie stymulowanie, inspirowanie i poprawa motywacji uczniów, rozwijanie umiejętności oraz formułowanie wniosków opartych na obserwacjach empirycznych.

„Mam nadzieję, że doświadczenia i wiadomości, które uczniowie zdobędą podczas takich spotkań , szkoleń dadzą im przedsmak tego co ich czeka w niedalekiej zawodowej przyszłość i jednocześnie wzbogacą proces nauczania- powiedział pan Piotr Piórkowski, opiekun młodzieży podczas wyjazdu.

 

„Cokolwiek przewozisz, dokądkolwiek zmierzasz, po prostu jedź, a my się wszystkim zajmiemy”

REMO-CAR

 

Accessibility Toolbar