30 września 2021 roku uczniowie klasy 4ST wraz z opiekunem, panem Piotrem Piórkowskim gościli w niezwykłym miejscu -ContiAcademy w  Warszawie.

Celem ich wizyty było arcyciekawe szkolenie : Współczesne rozwiązania układów hamulcowych.

Podczas spotkania młodzi adepci motoryzacji zostali zapoznani z profesjonalnymi metodami montażu, demontażu, diagnozowania oraz zasadami doboru części zamiennych firmy ATE.

Na stronie organizatorów możemy przeczytać :

„Jako pionierzy w rozwoju nowych technologii, pracownicy Continental są idealnymi trenerami, ponieważ mogą przekazać wiedzę z pierwszej ręki” [a]szkolenia tak dostosowują do aktualnych wymogów i trendów panujących w technice motoryzacyjnej. I tak w istocie jest, o czym przekonali się uczestnicy wrześniowego spotkania. Zdobyta wiedza pomoże młodym miłośnikom automobilizmu wzmocnić dotychczas posiadane kompetencje, udoskonalić działania przygotowujące ich do  kolejnego egzaminu z kwalifikacji oraz zaczerpnąć nowe pomysły.

To właśnie dzięki takim szkoleniom wyrastają najlepsi specjaliści branży motoryzacyjnej.

Uczniowie pruszkowskiej Samochodówki z żalem opuszczali ContiAcademy, choć z drugiej strony pełni ekscytacji i zastanawiali się co jeszcze przygotował dla nich  pan Piórkowski w tym roku szkolnym.

Accessibility Toolbar