Dnia 25.09.2020 uczniowie klasy III F w ramach współpracy z OHP wybrali się na wycieczkę do Parku Linowego nad Wisłę do Warszawy. Pogoda od godzin porannych dopisała – pełne słońce, ciepło jak w lato – a dobre humory sprawiły, że cały trud przejścia przez każdą trasę wydawał się błahy.

Głównym celem wycieczki było propagowanie aktywnego spędzenia czasu wolnego oraz popularyzowanie sportów ekstremalnych. Na wstępie instruktor Parku Linowego zapoznał młodzież z regulaminem oraz przeszkolił z zakresu posługiwania się sprzętem alpinistycznym. Uczniowie po przebyciu odcinka treningowego oraz nabraniu doświadczenia w asekuracji, spróbowali swoich sił, pokonując 3 trasy. Na przeszkodach parku wszyscy nauczyli się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku wysokości. Po kilkugodzinnych zmaganiach czas było wracać do domu.

Zadowoleni, ale wymęczeni uczestnicy dotarli do pociągu powrotnego i w Pruszkowie zakończyli wycieczkę.
Z czystym sumieniem możemy polecić taki wyjazd każdemu. Wrażenia są niezapomniane, a pokonanie własnych granic odwagi jest tu największą nagrodą 🙂

Accessibility Toolbar