W poniedziałek , 2 września uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica rozpoczęli kolejny rok szkolny 2019/20.
Uroczystość odbyła się w dwóch turach: klasy pierwsze o godz. 9.00 , natomiast o godz. 10.30 – klasy starsze. Każdą część uroczystości rozpoczęto wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego– Mazurka Dąbrowskiego.
Witając uczestników Inauguracji, pani Dyrektor Joanna Łyżwińska
życzyła wszystkich wytrwałości i sukcesów, przypomniała uczniom, że pierwszy września, to nie tylko dzień rozpoczęcia roku szkolnego. Na ten dzień przypada również rocznica wybuchu II wojny światowej –w tym roku już 80. …
We wrześniu 1939 roku klasy nie doczekały się swoich uczniów, nie było babiego lata, spadających kasztanów i spotkań przyjaciół po wakacyjnym wypoczynku.
Pamięć o bohaterach oraz ofiarach tej strasznej wojny, zaprezentowały klasy II w montażu słowno-muzycznym, uczniowie oddali hołd Polakom bohatersko walczącym , ale także uczcili tych, którzy polegli za Ojczyznę. Dzięki multimedialnym prezentacjom zdjęć z II wojny światowej, fragmentom przemówień ministra spraw zagranicznych Józefa Becka i prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, uświadomili nam, że ten konflikt był niewyobrażalnym doświadczeniem ludzkości i świata. Dramat II wojny światowej nie jest tylko podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń. To emocjonalne przesłanie programu artystycznego zostało podkreślone motywami muzycznymi zaczerpniętymi z serialu wojennego „Czas honoru”.
Przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1, zgodnie z tradycją naszej szkoły, złożyli kwiaty pod Pomnikiem pomordowanych podczas II wojny światowej.
Inaugurację nowego roku szkolnego uświetniła swoją obecnością Naczelnik Wydział Edukacji, Kultury i Sportu pani Małgorzata Kucharska, która wręczyła stypendium naukowe uczennicy Aleksandrze Pacak.

W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom życzymy doskonałych wyników dydaktycznych, a nauczycielom mnóstwa twórczej energii oraz sukcesów w pracy wychowawczej i pedagogicznej.
Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Accessibility Toolbar