Drużyna juniorów U-17 Budowlanki zagrała o godz 10 w Raszynie. Młodzi zawodnicy BUKS-u po bezbramkowej pierwszej połowie w drugiej wzięli się do roboty, „przykręcili śrubę  gospodarzom” i strzelili rywalom 4 bramki , a przy tym w defensywie zagrali na zero z tyłu.  

Z 4 bramek dla BUKS, 3 padły po strzałach z dystansu, co bardzo cieszy, jako że takie były założenia przedmeczowe, by na wąskim i krótkim boisku tzw. dużym orliku strzelać często.

Pierwszą bramkę strzelił Michał, który w pierwszej połowie ustawiał celownik strzelając jedynie obok bramki, zaś w drugiej połowie strzelił z woleja na bramkę gospodarzy tzw bramkę stadiony świata.

Druga i trzecia bramka to już popis Dominika, który strzelił na 2 do 0 z dystansu , a przy 3 bramce wbiegł w tempo na piłkę prostopadłą i nie dał szans bramkarzowi KS Raszyn w pojedynku 1 na 1.

Ostatnią bramkę ustalając wynik meczu strzelił Patryk , grając pod koniec meczu na ofensywnym pomocniku. Gra Patryka na nowej pozycji była więcej niż poprawna i tylko szkoda, że nie można go mieć w dwóch miejscach czyli stoperze i w środku pola :).

Poza faktem, że młodzi zawodnicy BUKS kolejny raz wygrali, cieszył fakt , że chłopaki w większości dość często walczyli fizycznie i nie odpuszczali , również w grze o górne piłki.

Słowa uznania należą się całej drużynie, nie tylko strzelcom ale również a może przede wszystkim graczom defensywnym, którzy grali bezpiecznie i pewnie w defensywie i asekuracji swoich kolegów.

Dobra postawa zespołu,  konsekwencja w realizacji zadań postawionych przed meczem być może przełoży się również na dobre, albo jeszcze lepsze nastroje w drużynie oraz ……chęci do dalszej pracy i wyrzeczeń w już zbliżającym się okresie zimowym. W ciemne zimowe wieczory można albo całkowicie stracić formę, albo popracować nad takimi elementami jak przygotowanie fizyczne. A to już byłoby wejście na wyższy poziom sportowy!!!

Gratulacje dla zespołu.Oczywiście można się czepiać szczegółów, bo zawsze może być lepiej (TAKI JUŻ TYP TRENERA MACIE:), ale jeśli uda nam się utrzymać chęci, zaangażowanie i chociaż powolny ale jednak rozwój piłkarski, może być jeszcze lepiej.

Zagrali: Bartek Budzaj (Krzysztof Zalewski), Patryk Wyczawski (1 bramka), Kuba Murza (Paweł Cegliński), Mateusz Pietrusiak, Adrian Polkowski, Franek Tatar (Kuba Flis), Dominik Andrzejak (2 bramki), Michał Łukasiak (1 bramka), Kacper Kawałko (Max Koc), Domink Jakubik, Filip Nuszkiewicz (Szymon Cegliński)

Accessibility Toolbar