W dniach 06 – 13 czerwca  2018 roku  mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole grupę sześciu uczniów wraz z dwoma nauczycielami z Niemiec. Wizyta odbyła się w ramach wymiany polsko – niemieckiej, między naszą szkołą, a szkołą Philipp – Matthäus –  Hahn – Schule w Nürtingen.

W trakcie  tej kilkudniowej wizyty pokazaliśmy  naszym gościom  ciekawe miejsca w Pruszkowie, m.in. Muzeum Dulag 121 i Galerię Figur Stalowych, a także niektóre z atrakcji  w Warszawie m.in. Niewidzialną Wystawę,  Starówkę,  Park Saski i zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

            Największym  zainteresowaniem cieszył się  wyjazd na  dwudniową wycieczkę  do Torunia i Bydgoszczy. W Toruniu zostaliśmy zapoznani z historią tego miasta, a w szczególności z  sylwetką  Mikołaja Kopernika. Wzięliśmy udział w wypieku toruńskich pierników, za co nasza ekipa otrzymała list czeladniczy :-). Gościliśmy tez w Muzeum Tonego Halika. Wieczorem obejrzeliśmy przepiękny pokaz fontann, po czym udaliśmy się na spoczynek. Rankiem wyjechaliśmy do Bydgoszczy, gdzie odbyliśmy godzinny rejs statkiem po rzece Brda. Zwiedziliśmy także niesamowite Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym własnoręcznie wyprodukowaliśmy swoje mydełka. Bydgoszcz  urzekła nas swoim klimatem i obiektami turystycznymi.

            Podczas wymiany niemieccy  uczniowie  wraz z nauczycielami zwiedzili naszą szkołę, zapoznali się z kierunkami kształcenia w technikum i szkole zawodowej. Mieli  możliwość wzięcia udziału w szkoleniu dla dekarzy, jak również zwiedzenia  salonu sprzedaży i serwisu KIA Motors w Nadarzynie (specjalne podziękowania dla pana inż. Michała Dzienio za udostępnienie obiektu).

Te kilka dni spędzonych razem pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Udało nam się bowiem nawiązać nowe znajomości z kolegami z Niemiec, porozmawialiśmy w języku obcym  o życiu codziennym w Polsce i Niemczech, a   podczas naszej wizyty w Urzędzie Starostwa w Pruszkowie dowiedzieliśmy się ciekawych informacji na temat  Powiatu Pruszkowskiego i miasta Pruszków.

            Chcemy serdecznie podziękować Starostwu Powiatowemu w Pruszkowie, organizacji Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży, Dyrekcji Szkoły oraz pani Urszuli Popławskiej z Biura Turystycznego za  pomoc w zorganizowaniu tak atrakcyjnego przedsięwzięcia. Z  wielką radością  czekamy na wyjazd do Niemiec w październiku.

W tym roku sąsiadów niemieckich gościli następujący uczniowie z naszego technikum:

  1. Michał Frankiewicz- 1B
  2. Tomasz Piątkowski – 2 DO
  3. Michał Sakowski – 2DO
  4. Damian Marzęciak – 2 DO
  5. Jakub Lewandowski – 2 ES
  6. Martyna Malinowska – 3 DO
  7. Wojciech Ożóg – 3 DO

a opiekę sprawowały Joanna Sajkowska  i Dorota Polit

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Accessibility Toolbar