W niedzielne popołudnie drużyna BUKS-u rocznik 2002 zmierzyła się na boisku MOS Pruszków z KS Teresin. Był to debiut młodzieżowej drużyny BUKS-u w rozgrywkach ligowych. 

Chłopcy zaczynający w wieku 16 lat  naukę gry w piłkę nożną nie są codziennością, jako że z punktu widzenia szkoleniowego to już jest jeden z ostatnich etapów trenowania. Ominięte zostały etapy żaków, orlików, młodzików, trampkarzy………. A jednak chłopcy z Budowlanki odważyli się i jako juniorzy młodsi BUKS-u zapisali się nie tylko w historii Szkoły, ale i miasta Pruszkowa. To, co wydawało się niemożliwe na jesieni, dziś funkcjonuje. „Budowlanka” ma swoją drużynę piłkarską grającą w lidze (większość chłopaków to uczniowie Gimnazjum nr 2 , włącznie z kapitanem Frankiem Tatarem)!!!!

Z punktu widzenia samej gry w piłkę, najlepiej powiedzieć….nie od razu Rzym zbudowano. Ważne, że chłopcy chcą , próbują i robią postępy. Być może osiągnięty na boisku  rezultat tego nie odzwierciedla – 0 do 4 dla KS Teresin, ale jak na pierwszą grę o punkty w walce przez 80 minut, podopieczni nauczyciela i trenera Dariusza Zielińskiego nie zaprezentowali się źle. Tak naprawdę rywal dopiero w ostatnich 10 minutach spotkania zdominował grę i był wyraźnie lepszy.

Braki w umiejętnościach technicznych, przygotowaniu motorycznym czyli: szybkości, wytrzymałości, młodzi z BUKS-u starali się nadrabiać przede wszystkim zaangażowaniem, pracowitością i przez dłuższy czas – głównie w pierwszej połowie, zdyscyplinowaniem taktycznym. Chłopcy starali się od początku grać nowocześnie, czyli wysokim pressingiem, nie pozwalając rywalom na dużo czasu i miejsca.

Oczywiście jeszcze nie starczyło sił na taki sposób gry przez całe spotkanie, ale nie ma nic bez godzin treningu, potu i wysiłkuJ. Jednocześnie każdy mecz to przyspieszona nauka co i jak robić na dużym, pełnowymiarowym boisku piłkarskim. Może nie wszyscy się nauczą, może kilku jedynie poczuje zapach szatni piłkarskiej, jednakże wszyscy, którzy założyli koszulkę BUKS-u mogą o sobie powiedzieć:  „wiem co to znaczy być piłkarzem…”.

Dziękujemy kibicom i kibickom za fantastyczny doping na meczu i zapraszamy na kolejne spotkania. Jeśli ktoś jest chętny do dołączenia do zespołu, zapraszamy teraz, ale także za kilka kolejekJ.

W pierwszym, historycznym meczu ligowym BUKS-u rocznika 2002 zagrali:

Krzysztof Zalewski, Max Koc, Kuba Konopko, Kacper Marciniak, Kuba Murza, Franek Tatar, Michał Łukasik, Filip Nuszkiewicz, Kuba Ostrowski, Dominik Andrzejak, Dominik Jakubik, Arek Łuczak, Remek Polak, Paweł Cegliński.

IMG_20180325_135813

Accessibility Toolbar