Bezdomnych psów i kotów w potrzebie jest mnóstwo, a wielu z nas – ludzi dobrej woli często zastanawia się, w jaki sposób można im pomóc, i nie zawsze znajduje odpowiedź na to pytanie.

Otóż najwspanialszą formą pomocy jest oczywiście adopcja, jeśli jednak z jakiś powodów nie możesz adoptować zwierzęcia, zastanów coś co innego możesz zrobić, co możesz dać im od siebie. Poniżej opisujemy kilka sposobów na to, jak pomóc bezdomnym zwierzętom i choć trochę poprawić ich los.

Adopcja

Jeśli jesteś zainteresowany przygarnięciem psa lub kota realnie lub wirtualnie, zapraszamy Cię do odwiedzenia działów NASZE ZWIERZAKI oraz „Adopcje wirtualne”

Pomoc rzeczowa

Każda pomoc rzeczowa jest wielkim darem dla bezdomnych psów i kotów, dlatego prosimy, zastanówcie się czy możecie pomóc a my ze swej strony przedstawiamy listę najpotrzebniejszych rzeczy:

– sucha i mokra karma dla psów!!!;

– obroże, szelki typu guard – wkładane przez głowę;

– bezpieczne zabawki dla szczeniąt

– ocieplane budy dla średnich psów

– metalowe miski i garnki !!!

– metalowe lub plastikowe, zamykane pojemniki na karmę (dużej pojemności)

– obroże i preparaty przeciwpchelne i przeciwkleszczowe, szampony

– ubranka pooperacyjne

Aktualnie schronisko jest w posiadaniu dużej ilości kocy, kołder oraz legowisk dla psów, wszystkim Darczyńcom, którzy przyczynili się do „zapełnienia” magazynku serdecznie dziękujemy. Jednocześnie informujemy, iż w chwili obecnej ze względu na ograniczoną ilość miejsca do składowania, powyższych rzeczy nie przyjmujemy.

Nauczeni przykrym doświadczeniem wiemy, że zdarzają się i takie przypadki, kiedy to do Schroniska trafiały rzeczy, dla których jedynym właściwym miejscem było wysypisko śmieci – porwane koce, dziurawe, zardzewiałe garnki lub budy, w których hula wiatr… Apelujemy! traktujmy bezdomne zwierzęta z godnością jaka im się należy.

Prosimy nie przywozić do Schroniska odzieży, bielizny, poduszek/kołder z pierza, dywanów, materacy itp. Tego typu rzeczy nie znajdują zastosowania dla zwierząt, za to skutecznie zapełniają i magazyn oraz narażają Schronisko na koszty związane z ich wywozem.

Wsparcie finansowe
Schronisko w Milanówku z wdzięcznością przyjmie także wszelką, nawet najmniejszą pomoc finansową.
Datki prosimy wpłacać na konto Fundacji opiekującej się naszym Schroniskiem:

Fundacja im. 120-lecia TOZ w Polsce, ul. Podkowińska 2, 01-472 Warszawa

nr konta: 82 1020 1068 0000 1802 0000 1891

1% podatku
Fundacja opiekująca się Schroniskiem w Milanówku ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Wpisując w formularzu PIT do odpowiedniej rubryki ten oto nr KRS 0000150664 przekazujesz 1% swojego podatku na rzecz małych mieszkańców milanowskiego Schroniska.

Wolontariat

(Aktualnie nie prowadzimy naboru do wolontariatu. Ostatni odbył się 1 października 2016)

Uczestnicząc w wolontariacie w schronisku na pewno uszczęśliwisz wielu schroniskowych rezydentów.
Pracownicy schroniska nie mają czasu by zajmować się każdym psem czy kotem z osobna, wyjść z nim na spacer, pogłaskać i przytulić, to właśnie jest zadanie dla wolontariuszy. Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nieodpłatnie przychodzi do schroniska i poświęca swój czas bezdomnym zwierzętom.
Właśnie dzięki wolontariuszom wiele schroniskowych psów i kotów może chociaż w niewielkim stopniu zaznać ciepła, miłości i nabrać zaufania do człowieka, przez co ich szanse na nowy dom rosną.

Wolontariuszem może zostać każdy kto: ukończył 16 lat, wziął udział w obowiązkowym szkoleniu i został zakwalifikowany do wolontariatu przez Starszych Wolontariuszy. W trakcie szkolenia należy wypełnić Ankietę Wolontariusza, podpisać wymagane oświadczenia i deklaracje będące integralną częścią Ankiety oraz Regulaminu. Od osób niepełnoletnich wymagana jest dodatkowo pisemna zgoda rodziców lub opiekunów.

Inne rodzaje pomocy
Możesz także pomóc bezdomnym zwierzętom w inny sposób.
Rozejrzyj się wokół, czy gdzieś blisko Ciebie nie żyje na ulicy jakiś bezdomny pies lub kot, który bardzo potrzebuje Twojej pomocy tak bardzo, że nie jest nawet w stanie nikomu tego powiedzieć.
To Ty musisz zauważyć to za niego, dać mu choćby coś do jedzenia czy trochę wody.
Człowiek udomowił sobie zwierzęta, więc jest za nie odpowiedzialny, także za te bezdomne.
Jeśli Ty mu nie pomożesz, to kto? Jeszcze dzisiaj zobacz, czy w Twojej okolicy nie mieszkają jakieś bezdomne zwierzęta w potrzebie!
Możesz także zorganizować zbiórkę żywności lub innych rzeczy w Twojej szkole czy pracy, a uzyskane tą drogą środki przekazać zwierzętom ze schroniska.

Tak naprawdę to pomysłów jest bardzo wiele i tylko od nas – ludzi zależy, jaki zrobimy z nich użytek i co wspólnie osiągniemy, czy sytuacja zwierząt bezdomnych w Polsce nadal będzie tak niepokojąca, jak jest obecnie, czy jednak dzięki wspólnym staraniom i doraźnej pomocy ich smutny los będzie się powoli polepszał.

Wszystko zależy od nas i wszystko jest w naszych rękach.
A zatem do dzieła!

Start

Accessibility Toolbar