W dniu 22.02.2022 roku na hali MOS Pruszków odbyły się powiatowe zawody w piłkę ręczną chłopców rozgrywane w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Reprezentacja naszej szkoły przydzielona została do grupy ze szkołami ZSSiO czyli popularne Mechaniki oraz Liceum Mickiewicza z Piastowa.
Pierwszy mecz rozegraliśmy z Mechanami i po walce ulegliśmy 2 do 3. Aby móc myśleć o wyjściu z grupy i walce o medale kolejne spotkanie trzeba było rozstrzygnąć na swoją korzyść i drużyna Budowlanki zrobiła to!. Nasz lider drużyny Dominik Jakubik „pieszczotliwie” zwany Pontonem grał jakby trenował „szczypiorniaka” od lat. Bramki, za bramką i wygrana z liceum z Piastowa kilku-bramkową przewagą.
W półfinale zagraliśmy z popularnym Kościuchem. Prowadziliśmy kilkoma bramkami, jednak pod koniec meczu rywale wykorzystali nasza grę o jednego mniej, w związku z czerwoną kartką i doszło do karnych. W nich swoją klasę i umiejętność bronienia pokazał nasz bramkarz Krzysztof Zalewski. Bronił tak dobrze, że nawet kibice gospodarze z MOS skandowali jego imię i nazwisko. Można powiedzieć , że Krzyś wepchnął nas do finału.
W meczu o 1 miejsce , chłopaki reprezentujący naszą szkołę udowodnili, że mają serce do walki, a i potrafią grać w „szczypiorniaka” . Drużyna BUDOWLANKI wygrała Powiatowe Zawody w Piłkę Ręczną Chłopców w Pruszkowie i tym samym zagra w marcu w zawodach międzypowiatowych w Iławie.
Wielkie Gratulacje za walkę, poświęcenie i ZWYCIĘSTWO . NASZA SZKOŁA JEST MISTRZEM POWIATU PRUSZKOWSKIEGO W PIŁKĘ RĘCZNĄ CHŁOPCÓW W ROKU SZKOLNYM 2021/2022.

Brawa!!!! Może tak samo na zawodach międzypowiatowych….

 

 

Accessibility Toolbar