W dniach 9, 10, 11 stycznia 2018 r. w hali widowiskowo – sportowej MOS Puszków odbyły się zawody w pikę siatkową chłopców szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu pruszkowskiego.

Do zawodów przystąpiło 7 szkół z podziałem na dwie grupy. Budowlanka rywalizowała z popularnym Kościuchem i Zanem o wyjście z grupy B i grę o medale. Zespół prowadzony z boku boiska przez nauczyciela p. A. Sarnackiego , a na boisku przez lidera i kapitana Daniela Mateckiego z IIIA, wykonał swoje zadanie już w pierwszym meczu wygrywając z Zanem w setach 2 do 1. Pomimo porażki w następnym meczu z Kościuchem (z zeszłorocznym Mistrzem ) 1 do 2,  nasz zespół awansował do finałów z drugiego miejsca z grupy.

Z grupy A  awans wywalczyły Mechaniki oraz Nansen.

11 stycznia 2018 r. odbyły się finały czyli ostateczny sprawdzian umiejętności zespołów.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z faworytem do zdobycia pierwszego miejsca Mechanikami (drużynę tworzą chłopcy trenujący w klasie sportowej o profilu siatkówka). Niestety przegraliśmy 2:0 , choć w drugim secie walczyliśmy do końca i wynik był 23:25 dla rywali. Jak to nasz kapitan Daniel powiedział „….na pewno wielu zawodników z Mechaników zapamięta ładne ataki oraz bloki z naszej strony…”. Pozostał lekki niedosyt i walka o najniższe miejsce na podium.

W mniejszym finale przeciwnikiem był Nansen.  Przystąpiliśmy do tego meczu z wielką wiarą w sukces, jednak w pierwszym secie to rywale grali, a my popełnialiśmy błędy. Dopiero wstrząs zespołem przez nauczyciela p. D. Zielińskiego (zastępującego w finałach p. A. Sarnackiego) oraz kilka doraźnych zmian , pobudziło zespół i odwróciło wynik. Drugi set i kolejny, to już popis dobrej gry naszych zawodników. Walczyliśmy do ostatniego punktu i ostatecznie wygraliśmy 2 do 1 w setach. Zajęliśmy 3 miejsce w powiecie pruszkowskim, zaraz za Mechanikami i Kościuchem. Brawa dla całego zespołu!!!

Słowami kapitana „…jestem bardzo dumny z Mojej drużyny i mam nadzieję, że w przyszłym roku lepiej się przygotujemy (dziękujemy nauczycielowi p. Sarnackiemu za poświęcony czas i przygotowanie do zawodów) i pójdziemy po złoto, bo mamy predyspozycje na grę w między-powiatach. Ku mojemu zdziwieniu chłopaki spisali się na medal i czekam na dalszą współpracę.”

Skład: Daniel Matecki IIIA, Szymon Jakubczak IIDO, Tomek Brzuska IIA, Maurycy Gil IIA, Kacper Stoiński IDO, Dominik Woźniacki IIES, Patryk Nowak IIE, Szymon Sobieraj IIES, Piotr Szczypkowski IIES, Maciek Mutwicki IES, Patryk Lazarev IA, Daniel Rokicki IIIES, Kacper Sendwicki IIIES, Damian Kamiński IIIDO, Dawid Marciniak IIIDO.